Комітет з етики та медико-юридичних питань

Яцик Віктор Анатолійович

Голова комітету: канд. мед. наук Яцик Віктор Анатолійович

Заступник головного лікаря з хірургічної допомоги клініки Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», Заслужений лікар України, лікар-нейрохірург, організатор охорони здоров’я, кандидат медичних наук.

Вищу освіту отримав в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (1999). Продовжив освіту на магістерській програмі з міжнародного права в Київському національному університеті імені Т. Шевченка. Післядипломну освіту з нейрохірургії продовжив в клініці АКХ Віденського медичного університету в м. Відень, Республіка Австрія, та Інституті нейрохірургії в м. Пекін, Китайська Народна Республіка (2015). Проходив навчання для керівників медичної галузі в Японії (2018). Протягом 2020-2021 рр. проходив навчання в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Відомості про трудову діяльність:
Працювати почав під час навчання в медичному університеті на швидкій медичній допомозі медичним братом. Після отримання вищої освіти та спеціалізації працював лікарем-нейрохірургом в Київській міській клінічній лікарні № 17. З 2004 року був аспірантом Інституту нейрохірургії імені акад. А.П. Ромоданова НАМН України, де захистив кандидатську дисертацію за напрямком судинної нейрохірургії. З 2008 року заступник головного лікаря з хірургічної допомоги клініки Державної установи «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України». 2019-2020 рр. депутат Київської міської ради VIII скликання. З 2021 року радник Київського міського голови з питань охорони здоров’я та надзвичайних ситуацій.

 

 

Напрямки роботи комітету:

  • Адвокація професійної діяльності лікарів-нейрохірургів і лікувального процесу.
  • Профілактична правова освіта лікарів-нейрохірургів для зниження корупційних ризиків та розробка правових механізмів запобігання корупції.
  • Розробка рекомендацій щодо імплементування сучасного досвіду з закупівель високотехнологічного хірургічного обладнання і витратних матеріалів медичним закладом та професійною централізованою організацією.
  • Розробка та правові консультації медичним закладам – учасникам асоціації з ведення електронних медичних обліково-інформаційних систем, систем обліку лікувальних закладів та виробів медичного призначення.
  • Правовий консалтинг зі створення електронної інформаційної системи про осіб, які потребують високотехнологічної нейрохірургічної допомоги, трансплантації та лікування/реабілітації за кордоном.
  • Аналіз правових ризиків при наданні високотехнологічних нейрохірургічних послуг через електронні системи охорони здоров’я.