Відкриття скульптурно-меморіальної композиції, присвяченої очільникам та видатним особистостям Інституту нейрохірургії

13 вересня 2022 р. в Інституті нейрохірургії відбулась визначна подія – відкриття скульптурно-меморіальної композиції, присвяченій очільникам та видатним особистостям Інституту.

У вступній промові директор Інституту академік НАМН України Євгеній Педаченко зазначив, що ця подія є продовженням величного задуму вшанування діяльності колективу і співробітників Установи.

У 2020 році Інститут святкував 70-річний ювілей. На честь ювілею була проведена конференція з міжнародною участю, видана масштабна книга “Життя в нейрохірургії”, випущений блок поштових марок, який на сьогодні став раритетом. Нацбанком випущена монета до 100-річчя академіка А.П. Ромоданова. Створений окремий розділ на сайті Інституту під назвою “in memoriam”, де представлені біографії і портрети співробітників, які пішли з життя, а також наведені місця їх поховання. Там, де необхідно, проводиться упорядкування місць поховань.

Вченою радою Інституту було прийняте рішення про встановлення пам’ятної композиції – очільникам і видатним особистостям Інституту на території Установи. Вченою радою була створена комісія під головуванням  видатного нейрохірурга, політичного і громадського діяча Миколи Поліщука. Комісія вирішувала, хто буде представлений на цій композиції  – з тих, хто зробив найбільший внесок у спеціальність, створив свої наукові школи, розробив нові напрямки в нейрохірургії.

Пам’ятна композиція є витвором мистецтва. Вона виконана із двох видів матеріалів, а саме граніту танського (місце видобування м. Умань) та італійського мармуру. Вага споруди понад 10 т.

Скульптор – Володимир Собцов, знаний український скульптор. 

Портрети зроблені відомою художницею Дарією Крауз і вони нанесені на камінь методом лазерного гравірування.

Обробкою кам’яних елементів та зведенням споруди займався київський завод “Граніт”. Виконавці проєкту – Генеральний директор заводу “Граніт” Микола МАДОЛЕВИЧ та заступник Генерального директора заводу Олександр СОТНИК.

Від Інституту куратором проєкту був кандидат медичних наук Андрій Павлов.

Подивитись церемонію відкриття можливо за посиланням https://youtu.be/jHPzDlMcJIs