Морозов Анатолій Миколайович

Радник президента ГО «Українська нейрохірургічна асоціація» 

Анатолій Морозов – член-кореспондент НАМН України (2021р.), доктор медичних наук (2000р.), професор (2002р.), Заслужений лікар України (1994р.), кавалер ордена «За заслуги» (2020р.), головний лікар клініки та головний науковий співробітник (за сумісництвом) ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад.А.П.Ромоданова  НАМН України». Вища атестаційна категорія за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».

Морозов Анатолій Миколайович, освіти – вища медична (Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова, 1972р., з відзнакою, спеціальність – лікувальна справа) та вища фармацевтична (Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, 2016р., з відзнакою, спеціальність – фармація).

Відмітною особливістю Морозова А.М. є гармонічне сполучення фахівця високого рівня в області соціальної медицини та різносторонньо підготовленого висококваліфікованого клініциста і викладача з більш ніж 25-річним стажем роботи в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця, що дозволяє йому успішно вирішувати найскладніші проблеми, пов’язані з організацією і управлінням охороною здоров’я.

Має великий досвід успішної керівної роботи у вищих управлінських структурах системи охорони здоров’я України. Більше 10 років (1986-2000 р.р.), не відриваючись від клінічної та науково-педагогічної роботи, працював в Міністерстві охорони здоров’я України на посадах, послідовно, головного інспектора Головного управління науково-дослідних робіт, заступника начальника Головного управління лікувально-профілактичної допомоги, помічника міністра, начальника Головного управління лікувально-профілактичної допомоги, голови Центральної атестаційної комісії та члена Колегії МОЗ України. В подальшому, протягом 7 років, також продовжуючи займатися клінічною та науково-педагогічною роботою, перебував на посаді заступника генерального директора ДУ «Державний експертний центр МОЗ України», керуючи клінічним сектором Центру, був першим та беззмінним головою Центрального  формулярного комітету МОЗ України.

З іменем Морозова А.М. тісно пов’язане впровадження в системі охорони здоров’я України на державному рівні таких медико-соціальних заходів як сучасна  стандартизації медичної допомоги на принципах доказової медицини, ініціювання, наукове обґрунтування та впровадження формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я України, створення перших шести випусків Державного формуляра лікарських засобів та  двох випусків Формуляра лікарських засобів первинної медичної допомоги.

Основними напрямками наукової діяльності Морозова А.М. останніх років в області соціальної медицини є наукове та науково-методичне обґрунтування (на прикладі ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України»)  переходу закладів охорони здоров’я України від фінансової моделі утримання закладу на фінансову модель оплати за конкретно надані послуги, що є основою сучасної реформи системи охорони здоров’я України.

Відіграє одну з ключових ролей в ефективному науково-методичному супроводі виконання інститутом Постанов Кабінету Міністрів України  від 14.06.2017р. №425 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук» (із змінами) та від 03.03.2021р. №181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної  (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії  медичних наук».

Морозов А.М. є автором 302 друкованих наукових праць, з них 25 монографій.

Активно займається громадською роботою.

Є головою наглядової ради ГО «Українська медико-правова асоціація», був консультантом Комітету Верховної ради України (5-го скликання) з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства;радником з питань медицини Ради національної безпеки і оборони України; співголовою Кваліфікаційної комісії Міністерства охорони здоров’я України; залучався в якості експерта від України до міжнародної медичної програми Євросоюзу «Підтримка розвитку системи медичних стандартів в Україні» (2005р.-2006р.); входив до складу робочих груп МОЗ та Верховної Ради України, є позаштатним консультантом-експертом Національної служби здоров’я України.

Постановами Президії НАМН України від 26.02.2015р. №3/3 та №3/4 був призначений головою Комісії з питань координації та нормативно-правового забезпечення клінічних випробувань при Президії Національної академії медичних наук України та керівником робочої групи з закінчених прикладних наукових розробок в галузі фармації та медичної техніки наукових установ Національної академії медичних наук України.

В 2019 році Морозов А.М., як головний лікар, був нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом».

Orcidhttps://orcid.org/0000-0001-7092-4813

Researcheridhttp://www.researcherid.com/rid/U-6132-2017

Scopushttp://www.scopus.com/inward/authorDetails.url?authorID=21640796900&partnerID=MN8TOARS

Science Indexhttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=21640796900

Google Scholar – https://scholar.google.com/scholar?q=related:u0wNNp5OI6gJ:scholar.google.com/&scioq=morozov+Anatoliy&hl=ru&as_sdt=0,5

Електронна адреса – a.n.m.doc@ukr.net